When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Pogoda w Polsce na 24.05.2020

T
23 maja 2020, 18:35

Prognoza pogody na niedzielę

Pogoda w Polsce na 24.05.2020

24 maja wschód Słońca nastąpi o godz. 4:27, a dzień potrwa 16 godz. i 10 min.

Rano i popołudniu

Ten dzień będzie zdecydowanie cieplejszy niż poprzedni - zapowiada się naprawdę przyjemna pogoda, jedynie można się spodziewać przelotnego deszczu. W nocy i do godz. 9 na większości obszaru kraju również mogą wystąpić opady deszczu, niebo będzie niewidoczne, ale już przed godz. 10 powinno się rozpogodzić i w centralnych regionach termometry wskażą nawet 17 ℃, z kolei w regionach południowych i wschodnich można spodziewać się nawet 20 ℃.

Wiatr w ciągu dnia będzie zmieniał swój kierunek - rano będzie wiał z południa, a jego prędkość wyniesie około 3 m/s, następnie zmieni się na zachodni, a pod wieczór można będzie spodziewać się wiatru z kierunku północno-zachodniego, wiejącego z prędkością nawet 8 m/s. W Tatrach prędkość wiatru może sięgnąć 40 m/s.

Ciśnienie atmosferyczne w ciągu dnia będzie dość stabilne i wyniesie około 999-1003 hPa.

W nocy

Słońce wzejdzie o godz. 20:37, księżyc znajdzie się w pierwszej kwadrze. Średnie nocne temperatury wyniosą około 15 ℃. Niestety mogą się też pojawić burzowe chmury niskiego piętra i opady deszczu, wiatr będzie z kierunku północno-zachodniego o prędkości około 7 m/s.