When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Pogoda w Polsce na 20.05.2020

T
19 maja 2020, 17:00

Prognoza pogody w środę

Pogoda w Polsce na 20.05.2020

Wschód Słońca nastąpi o godz. 04:32.

Rano i popołudniu

W środę 20 maja meteorolodzy zapowiadają dość stabilną pogodę, z przeważnie zmiennym zachmurzeniem, ale bez istotnych opadów.

Najniższa temperatura w ciągu dnia prognozowana jest dla regionów nadmorskich oraz górskich – najprawdopodobniej w południe nie przekroczy 5 ℃. Najcieplej będzie na Suwalszczyźnie i Warmii, gdzie termometr wskaże ponad 23 ℃. Na pozostałym obszarze kraju temperatury w ciągu dnia będą się wahać w granicach 10-14 ℃. Komfort termiczny będzie odczuwalny wyłącznie w pasie centralnym.

Od rana będzie wiał północno-zachodni wiatr z prędkością 4 m/s, a po południu zmieni swój kierunek na północny, jednak prędkość pozostanie niezmienna. Wilgotność w ciągu dnia będzie wahać się w granicach od 55% nawet do 80% (w znacznym stopniu spowoduje to spływające z północy wilgotne powietrze), ciśnienie atmosferyczne w południe w Warszawie wyniesie 999 hPa i będzie wzrastać.

W nocy

Zachód Słońca w dniu 20 maja nastąpi o godz. 20:31, dzień potrwa 15 godz. i 59 min. Księżyc znajdzie się w ostatniej kwadrze.

W nocy oczekiwane są dość gęste chmury oraz brak opadów, wiatr będzie północny o prędkości 4 m/s.