When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Najpiękniejsze miasta świata

T
12 maja 2020, 22:38

Pięć miast, do których każdy chce się dostać

Najpiękniejsze miasta świata

Wenecja

Niestety, pandemia koronawirusa zatrzymała napływ turystów do tego miasta Italii. Z powodu tego, że jest tutaj mało dróg, ruch odbywa się głównie kanałami. Nawet wyjścia z hoteli prowadzą do przystani morskich. Cudowna Laguna Wenecka, miejsce, gdzie została zalożona Wenecja, znajduje się teraz na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ponadto w Wenecji znajdują się dziesiątki mostów, bazyliki i pałaców, które również podlegają ochronie organizacji.

Praga

Stolica Czech przyciąga turystów z róznych części świata. Nic dziwnego, ponieważ znajdują się tu setki miejsc dziedzictwa kulturowego - całe dzielnice i centrum historyczne. Generalnie 12 pozycji, a jeszcze 14 są «pretendentami». Dobrze zachowana architektura pozwala ci zanurzyć się w historię miasta i kraju, całkowicie zapominając o wieku, w którym się znajdujesz.

Brugia

Niewielkie miasto Belgii słusznie jest uważane za jedno z najpiękniejszych w Europie. Średniowieczne budynki i brukowane ulice ładnie przeplatają się z kanałami, w których pływają łabędzie. Centrum Brugii zdobi dzwonnica. Chlubą miasta są dziesiątki kamiennych i drewnianych mostów. Brugia jest pełna starożytnych kościołów, katedr, muzeów i zabytków. Więc to wszystko miało wpływ na decyzję UNESCO chronić historyczne centrum Brugii.

Rzym

«Wieczne miasto» nie mogło nie trafić na tą listę. Rzym - to prawdziwy skansen. Największe zabytki oraz dzieła sztuki średniowieczej i starożytnej można spotkać na kazdym kroku. Wśród nich są Koloseum, Panteon, Plac Świętego Piotra. Żeby wymienić wszystkie znane na całym świecie zabytki tego miasta trzeba dużo czasu.

Rio de Janeiro

Miasto znajduje się w Brazylii i jest na drugim miejscu co do wielkości. Niesamowite piękno lasów tropikalnych, błękitne laguny, ładne plaże Copacabana, Ipanema zadziwiają każdego. 38-metrowy pomnik Jezusa Chrystusa, Narodowa Akademia Sztuki, ratusz oraz kościoły są wpisane na listę dziedzictwa kulturowego. A tak przy okazji to znajduje się tutaj drugie co do wielkości boisko do piłki nożnej na całym świecie.