When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Gdzie na świecie dobrze się mieszka. Najlepsze miasta dla życia ekspatriantów

T
6 maja 2020, 13:03

Ocena najlepszych miast na świecie

Gdzie na świecie dobrze się mieszka. Najlepsze miasta dla życia ekspatriantów

Wyniki rankingu najlepszych i najgorszych miast dla życia ekspatriantów przedstawił InterNations.W trzeciej corocznej ankiecie wzięli udział 20 259 osób z całego świata. Podstawowymi wskaźnikami rankingu są praca, jakość życia w mieście orazlokalny koszt życia

Najgorszym miastem stał się Kuwejt, a najlepszym -Tajpej.W pierwszej dziesiącę najgorszych miastznalazły się:Rzym, Mediolan, Lagol(Nigeria),Paryż, San Francisco, Los Angeles, Lima,Nowy Jork, Yangon.

Top 10 najlepszych miast:

1.Tajpej

Drugi rok z rzedu stolica Tajwanu zajmuje pierwsze miejsce jako najlepsze miasto dla życia. Ekspatrianci są szcególnie zadowoleni z wysokiej jakości życia Tajpei (3 miejsce na świecie).Koszt życia na Tajwanie jest tańszy, niż na przykład w Japonii, Korei, Honkongu, a ubezpieczenie i bezpieczeństwo Tajwanu sprawiają, że jest on atrakcyjny dla wielu odwiedzających.

2.Kuala Lumpur. W mieście łatwo jest przyzwyczaić się do kultury, jedzenia i ludzi. Nie będzie również problemów z językiem, ponieważ można mówic po angielsku. Koszt życia w mieście jest dla wielu akceptowalny, ma dobrą infrastrukturę i wiele miejsc noclegowych w rozsądnej cenie.

3.Ho Chi Minh. Łatwo jest tutaj komunikować się i pracować z ludźmi, niski jet koszt życia. Ponadto 88% obcokrajowców uważają, że miejscowi są przyjaźnie nastawieni do gosci. Jedyny minus- to brudne ulice, źle zarządzanie środowiskiem, brak wiedzy na temat plastiku oraz ogromna ilość śmieci wyrzucanych na ulicę.

4.Singapur. Wyróznia sie pod względem bezpieczeństwa: każdy respondent pozytywnie ocenia osobiste bezpieczenstwo. Wada jest wysoki koszt życia, w szczególności koszt opieki zdrowotnej i podrózy samochodem lub taksówką. Ponadto nie ma tutaj prawie równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym.

5.Monreal

Wielu respondentów zauważyło niedrogie warunki mieszkaniowe i dużą liczbę wydarzeń. Minusami są jakość miejskiego życia i pogoda.

6.Lizbona przyciąga ekstatriantów jakościa życia, klimatem i pogodą.Ponadto to miasto wysoko oceniają w sprawie jakości środowiska i piękna przyrody. Jednak niektórzy respondenci zauważyli niskie perspektywy kariery i poziomy dochodów w porównaniu do innych krajów UE.

7.Barcelona. Prawie Każdy emigrant jest zadowolony z klimatu i możliwosciami dla odpoczynku w mieście. Miasto także wchodzi w dziesiątkę najlepszych w podkategorii «’Zdrowie i środowisko». Mimo to emigranci w Barcelonie są mniej zadowoleni ze swojej pracy, finansów i mieszkań.

8.Zug

To nie tylko najwyżej oceniane miasto w Szwajcarii, ale ono także oferuje najwyższą jakość życia na świecie. Żaden z respondentów w Zug nie wyraził niezadowolenia z lokalnego transportu, jakości środowiska lub bezpieczeństwa osobistego. Co więcej, Zug jest jedynym szwajcarskim miastem, które znajduje się w pierwszej dziesiątce w indeksie miejskiego życia zawodowego.

9.Gaag szczególnie dobrze zarekomendowała siebie w zakresie miejskiego życia zawodowego, zwłaszcza w kwestii bezpieczenstwa pracy. Emigranci nie są jednak bardzo zadowoleni z ograniczonych możliwości kariery w niektórych kategoriach zawodowych i trudności znalezienia dobrze płatnej pracy. Jednym z najgorszych wskaźników w Hadze są warunki pogodowe.

10.Bazylea. Ekspatrianci bardzo wysoko oceniają jakość życia miasta,zwłaszcza bezpieczeństwo osobiste, lokalny system transportu i jakość środowiska. Jednak miejscowi są nie bardzo przyjaźnie nastawieni do gosci, co komplikuje integrację.

Czytaj także: 10 najlepszych plaż w Polsce.

Słowa kluczowe: