When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.
Wiadomości o pogodzie w Polsce i na świecie
Pogoda w twoim mieście

Wybuch Księżyca może zniszczyć Ziemię

T
19 września 2018, 06:59

Zdaniem naukowców wybuch Księżyca zniszczy naszą planetę.

Wybuch Księżyca może zniszczyć Ziemię

Naukowcy starali się ustalić, jakie będą skutki wybuchu naszego naturalnego satelity. I doszli do wniosku, że taki wybuch zagraża życiu na Ziemi.

Na początek, brak Księżyca przyspieszy ruch obrotowy Ziemi. Co doprowadzi do utraty atmosfery ziemskiej i wyginięcia wszystkich żywych istot. Potem, kierowane przez siły grawitacji Księżyca, zmieniłoby się pochylenie osi ziemskiej. Wskutek czego nastąpią katastrofalne zmiany klimaty – woda zatopi Ziemię. Oprócz tego spadające ułamki Księżyca sprowokują zimę nuklearną.

Zobacz też: Czarna dziura może zniszczyć Ziemię

Wybuch Księżyca może zniszczyć Ziemię

Księżyc jest piątym co do wielkości księżycem w Układzie Słonecznym. Przeciętna odległość od środka Ziemi do środka Księżyca to 384 399 km.

Średnica Księżyca wynosi 3474 km, nieco więcej niż 1/4 średnicy Ziemi. Oznacza to, że objętość Księżyca wynosi około 1/50 objętości kuli ziemskiej. Przyspieszenie grawitacyjne na jego powierzchni jest blisko 6 razy słabsze niż na Ziemi. Księżyc wykonuje pełny obieg wokół Ziemi w ciągu 27,3 dnia, a okresowe zmiany w geometrii układu Ziemia–Księżyc–Słońce powodują występowanie powtarzających się w cyklu 29,53-dniowym faz Księżyca.

5 средний рейтинг из 5 на основе 62 оценок