When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.
Wiadomości o pogodzie w Polsce i na świecie
Pogoda w twoim mieście

Rój meteorów w sierpniu 2020 roku: Kiedy i gdzie można go zobaczyć

T
1 sierpnia 2020, 10:47

W sierpniu 2020 roku spodziewane jest niezwykłe zjawisko astronomiczne-upadek gwiazd o poetyckiej nazwie „Perseidy”

Rój meteorów w sierpniu 2020 roku: Kiedy i gdzie można go zobaczyć

Co to jest Perseidy? To, co wszyscy zwykle nazywają spadkiem gwiazd jest w rzeczywistości deszczem meteorytów. Perseidy corocznie powstają ze strony gwiazdozbioru Perseusza, nazwanego na cześć bohatera mitologii greckiej. Ten rój meteorów powstaje w wyniku upadku komety, który ma miejsce raz w 135 lat. Jednak nasza planeta co roku okazuje się na drodzę jej “ogona”, przez co deszcz meteorów staje się widoczny na półkuli Północnej. Pod wpływem światła słonecznego i spalania w atmosferze ziemi, szczątki skał kosmicznych zaczynają świecić jak gwiazdy, a ich upadek można obserwować gołym okiem.

Kiedy będzie spadek gwiazd w 2020 roku? Perseidy są zjawiskiem corocznym. Możemy go zobaczyć od 17 lipca do 24 sierpnia. Maksymalną widoczność i aktywność rój meteorów 2020 roku osiągnie w nocy z 12 na 13 sierpnia w godzinach od 2:00 do 3:00. Aby obserwować spadek gwiazd lepiej wybrać miejscowość z dala od sztucznego oświetlenia, ponieważ to znacznie zwiększy widoczność.
Upadek gwiazd Perseidy: jego wpływ i znaczenie
Podczas deszczu meteorów zwykle składa się życzenie, dlatego bo uważa się, że upadła w nocy gwiazda pomoże w jego realizacji. W 2020 roku Perseidy przejdą, kiedy Księżyc będzie się znajdował gwiazdozbiorze Bliźniąt. Astrologowie zwracają uwagę, że to jest idealny okres na sztukę. Także oni ostrzegają: w ten czas człowiek ma skłonność do ulegania pokusom wchodzenia w różne konflikty. Odłóż zadawanie pytań i podejmowanie ważnych decyzji na bardziej sprzyjający czas. Podczas gwiezdnego deszczu w sierpniu 2020 roku okazuj współczucie, zwracaj uwagę na pomaganie bliskim, bądź tolerancyjny wobec dziwactw innych ludzi i nie wdawaj się w bezsensowne kłótnie, nawet jeśli naprawdę tego chcesz.

4.3 средний рейтинг из 5 на основе 54 оценок
Słowa kluczowe: