When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.
Wiadomości o pogodzie w Polsce i na świecie
Pogoda w twoim mieście

Pogoda w Polsce na 10.07.2020

T
9 lipca 2020, 12:12

Prognoza pogody на piątek

Pogoda w Polsce na 10.07.2020

Tego dnia Słońce wzejdzie o godz. 4:27, a zajdzie o godz. 20:55. Dzień potrwa zatem 16 godz. i 28 min. Księżyc w dalszym ciągu będzie znajdował się w pełni.

Rano i po południu

Pogoda w tym dniu może być burzowa. Rano w stolicy kraju na niebie pojawią się burzowe chmury, jednak nie są spodziewane istotne opady deszczu. Termometr wskaże 18 ℃, wiatr powieje z prędkością 5 m/s, a jego kierunek będzie południowo-zachodni. Ciśnienie wyniesie 1000 hPa i utrzyma się na takim poziomie w ciągu dnia. Po południu temperatura sięgnie 26 ℃, a odczuwalna nawet 28 ℃, będzie zatem gorąco. Na niebie pojawią się burzowe chmury, a także przewidywane są opady deszczu. Wiatr zmieni swoją prędkość do 6 m/s. Na południu kraju w ciągu dnia również będzie gorąco.

Rano w Krakowie termometr wskaże 18 ℃, na niebie będą burzowe chmury, może spaść niewielki deszcz. Wiatr będzie wiał z prędkością 3 m/s, a jego kierunek będzie południowy. Ciśnienie wyniesie 989 hPa. Po południu odczuwalna temperatura sięgnie nawet 30 ℃, nie powinno padać, ale będą zauważalne burzowe chmury. Wiatr wzmocni się do 5 m/s, jego kierunek zmieni się na południowo-zachodni. Na północy kraju przewidywane są najniższe temperatury.

W Gdańsku o poranku termometr wskaże 16 ℃, niebo pokryte będzie burzowymi chmurami, a także spodziewany jest deszcz. Wiatr powieje z kierunku południowo-zachodniego z prędkością 5 m/s. W ciągu dnia nadal należy spodziewać się deszczu, temperatura sięgnie 20 ℃. Siła wiatru będzie maleć, po południu wyniesie 5 m/s. Ciśnienie osiągnie wartość 1003 hPa.

Wieczorem

Wieczór w każdej części kraju będzie podobny pogodowo do popołudnia. W Warszawie temperatura nie obniży się, nadal można spodziewać się niewielkich opadów deszczu, a także burzowych chmur.

4.5 средний рейтинг из 5 на основе 6 оценок