When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.
Wiadomości o pogodzie w Polsce i na świecie
Pogoda w twoim mieście

Pogoda w Polsce na 2.07.2020

T
1 lipca 2020, 10:09

Prognoza pogody na czwartek

Pogoda w Polsce na 2.07.2020

W tym dniu Słońce wstanie o godz. 4:20, natomiast zachód będzie miał miejsce o godz. 20:59. Dzień potrwa zatem 16 godz. i 39 min., będzie krótszy od dnia poprzedniego o 2 minuty. Księżyc dalej pozostanie w pełni.

Rano i po południu

W Warszawie tego dnia będą prawdziwie letnie temperatury. Rano termometr wskaże 20 ℃, spodziewane są burzowe chmury oraz niewielki deszcz. Kierunek wiatru będzie południowo-zachodni, a jego prędkość wyniesie 4 m/s. Ciśnienie przez cały dzień przyjmie wartość 997 hPa. Wilgotność powietrza sięgnie 89%. W trakcie dnia zrobi się gorąco, temperatura wyniesie 28 ℃, natomiast odczuwalna będzie w granicach 30 ℃. Na niebie będą widoczne burzowe chmury, pojawi się deszcz. Wiatr nie zmieni swojego kierunku ani prędkości.

Na północy kraju będzie pochmurnie i chłodniej niż w centrum. W Gdańsku o poranku temperatura wyniesie 16 ℃, wiatr będzie posiadał kierunek południowo-zachodni, a jego prędkość osiągnie 5 m/s. Niebo będzie niewidoczne. Ciśnienie wyniesie 1000 hPa i będzie delikatnie wzrastać w ciągu dnia. Po południu również na niebie będą znajdowały się chmury, z których może popadać niewielki deszcz. Temperatura wyniesie 22 ℃, wiatr będzie zachodni o prędkości 6 m/s. Na południu Polski spodziewane są wysokie temperatury.

W Krakowie rano termometr wskaże 20 ℃, na niebie pojawią się burzowe chmury oraz spadnie niewielki deszcz. Kierunek wiatru będzie południowy, a jego prędkość wyniesie 2 m/s. Ciśnienie sięgnie 985 hPa. W trakcie dnia zrobi się gorąco, odczuwalna temperatura osiągnie wartość 30 ℃. Mogą pojawić się burzowe chmury, a także niewielki deszcz. Wiatr zmieni swój kierunek na południowo-zachodni, natomiast jego prędkość nie zmieni się. Ciśnienie przez cały dzień będzie utrzymywało się na takim samym poziomie.

Wieczorem

Pod wieczór w całym kraju można spodziewać się niewielkiego deszczu, a także mogą wystąpić burzowe chmury. W Warszawie nadal będzie gorąco, odczuwalna temperatura sięgnie 28 ℃.

4.3 средний рейтинг из 5 на основе 18 оценок