When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.
Wiadomości o pogodzie w Polsce i na świecie
Pogoda w twoim mieście

Pogoda w Polsce na 8.06.2020

T
7 czerwca 2020, 23:44

Prognoza pogody w poniedziałek

Pogoda w Polsce na 8.06.2020

8 czerwca na terenie większości kraju zanotowane zostaną nocne temperatury w granicach od +17 do +23 ℃, rano można spodziewać się stabilnej, lekko pochmurnej pogody, chociaż w niektórych miejscach istnieje możliwość wystąpienia burz i opadów.

Wschód Słońca w tym dniu odbędzie się o 04 godz., 15 min.

Rano i popołudniu

W dniu 8 czerwca przewidywane jest znaczne zachmurzenie oraz burze, średnia wielkość opadów w granicach kraju wyniesie od 8 do nawet 10 mm. W większości województw pogoda również nie będzie rozpieszczała słońcem i ciepłem: najzimniej będzie na zachodzie i północy kraju, gdzie dzienne temperatury nie przekroczą +19℃. Nieco cieplej – +20 ℃ będzie w województwie dolnośląskim, ale ten czerwcowy dzień w tych regionach lepiej spędzić w domu, gdyż przewidywane są burze z porywami wiatru do 50 m/s oraz deszcz. Na innym obszarze kraju prędkość wiatru z kierunku południowo-wschodniego będzie wynosić do 5 m/s.

W tym dniu przewidywany zachód Słońca nastąpi o 20 godz., 54 min. Dzień będzie trwał dłużej o 1 minutę w porównaniu do poprzedniego. Ciśnienie atmosferyczne w południe wyniesie 1005 hPa.

W nocy

Nocne temperatury w tym dniu obniżą się do +12℃. Nad całym krajem spodziewane jest występowanie dużego zachmurzenia oraz lekkiego wiatru wiejącego w kierunku północno-zachodnim.

4.2 средний рейтинг из 5 на основе 40 оценок