When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.
Wiadomości o pogodzie w Polsce i na świecie
Pogoda w twoim mieście

Wędkarski Kalendarz Brań ryb na czerwiec 2020

T
6 czerwca 2020, 12:30

Dni są najbardziej korzystne do wędkarstwa w czerwcu 2020

Wędkarski Kalendarz Brań ryb na czerwiec 2020

Dzięki temu kalendarzowi dowiesz się, które dni są najbardziej korzystne do wędkarstwa w czerwcu 2020, a także najbardziej niekorzystne, gdy lepiej nie łowić ryb, ponieważ w tym czasie nie ma brań wedkarskich.

Świetne brania: 12, 13, 14, 15, 16, 25, 26, 27, 28, 29

Dobre brania: 1, 2, 3, 9, 10, 11, 17, 18, 24, 30

Najbardziej niekorzystne dni do wędkarsta w czerwcu:

Słabe brania: 4, 6, 7, 8, 19, 20, 22, 23

Dni bez brań: 5, 21

W kalendarzu księżycowym brań ryb wędkarze znajdą odpowiedzi na pytania, kiedy w czerwcu 2020 roku najintensywniej żerują ryby i kiedy łowienie ryb jest najbardziej korzystne pod względem położenia Księżyca i zmiany jego faz. W proponowanej tabelcę wędkarze mogą sprawdzić prognozę brań, dowiedzić się o świetnych i niezbyt dobrych dniach wypraw wędkarskich i w którym dniu lepiej udać się do zbiornika wodnego.

Korzystne dni kalendarza księżycowego to są dni, kiedy między Słońcem a Księżycem powstają harmonijne aspekty 60° (sekstyl) lub 120° (trygon). Są to udane fazy Księżyca, aby rozpocząć nowy biznes i podejmować ważne decyzje, a także należy spodziewać się cudownych brań ryb!

Niekorzystne dni kalendarza księżycowego to są dni, kiedy między Słońcem a Księżycem powstają napięte aspekty 0° (połączenie), 90° (kwadratura) lub 180° (opozycja). Podczas tych faz Księżyca należy zachować szczególną ostrożność i uwagę. Lepiej nie wędkować w te dni, ponieważ brania są słabe lub nie ma ich całkiem.

Gdzie i w jaki sposób łowić ryby w czerwcu?

Dlaczego czerwiec jest wspaniałą okazją na wędkarstwo? W czerwcu nie jest jeszcze aż tak gorąco, a większość ryb trzymają się blisko trawy w miejscach płytkich, ogrzewanych przez słońce. Ryby większego rozmiaru, czyli bardziej ostrożne, wybierają sobie postój w pobliżu zarośli trawiastych, miejsc bardzo zagraconych i tak dalej. Tutaj czeka na nich jedzenie i schronienie przed licznymi wrogami. Wiedząc te wszystkie niuanse i umiejętnie dobierając przynętę wędkarz może liczyć na to, że łowienie ryby w czerwcu zapewni mu wiele przyjemnych minut.

Wraz ze wzrostem średniej dziennej temperatury i odpowiednio temperatury wody w czerwcu, ryba staje się powolna. Tradycyjnie pod koniec czerwca połów szczupaka, zwłaszcza o dużych rozmiarach , staje się co raz gorszy. Ryba pływa głęboko. Z reguły łowienie ryb w ten czas jest bardziej skuteczne na terenie zagraconym w pobliżu zarośli wodnych, zalanych łożysk strumieni, basenów i dołów. Jeśli uda się złapać szczupaka w takim miejscu, to przez jakiś czas jego miejsce zajmie krewny, dlatego nie ma sensu często zmieniać lokalizację. Inne duże gatunki ryb pod koniec czerwca również niechętnie żerują pozostając na głębokości.

W czerwcu są niesamowite brania sandacza, szcupaka i okonia. Pod koniec miesiąca karp aktywuje się po skrzeku. Hazardowym może być połów suma w pobliżu strumieni. Cudowne w czerwcu jest łowienie suma - przed tarłem ryby są łapane na żywą przynętę oraz mięso skorupiaków.

Kiedy woda jest juz dobrze nagrzana, liń, karaś i wzdręga zaczynają składać jaja w postaci skrzeku. To jest bardzo długi proces, więc połów tych gatunków ryb jest niestabilny. Aktywuje się on między tarłem i zatrzymuje się, gdy jest ono w pełnym rozkwicie.

4.5 средний рейтинг из 5 на основе 89 оценок