When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.
Wiadomości o pogodzie w Polsce i na świecie
Pogoda w twoim mieście

Pogoda w Polsce na 5.06.2020

T
4 czerwca 2020, 11:25

Prognoza pogody на piątek

Pogoda w Polsce na 5.06.2020

5 czerwca Słońce pojawi się na horyzoncie o godz. 4:17, natomiast zajdzie o godz. 20:51. Zatem długość dnia wyniesie 16 godz. i 34 min.

Rano i popołudniu

Dzisiaj mamy słoneczną pogodę praktycznie nad całą Polską, a jutro - 5 czerwca - wrócą opady deszczu, a nawet mogą pojawić się burze. Rano będzie chłodno: termometr w Warszawie najprawdopodobniej nie przekroczy 11 ℃, następnie temperatura będzie wzrastała - maksymalnie do 20 ℃, ale po południu pojawią się burzowe chmury niskiego piętra, warto też spodziewać się deszczu - dość obfitego, ale krótkotrwałego.

Kierunek wiatru będzie ulegał zmianom - przed świtem przewidywany jest wschodni, następnie przed południem południowo-wschodni i w końcu po południu - wschodni o prędkości 5 m/s. W Karpatach możliwe będą burze z wiatrem o prędkości nawet 80 km/godz. Cała Polska będzie pozostawać w obszarze obniżonego ciśnienia, bliżej wieczora do kraju zacznie napływać cieplejsze powietrze z południa. Walka chłodnych i ciepłych mas powietrza najprawdopodobniej potrwa do 10 czerwca.

W nocy

Nocą będzie pochmurnie, nad całym krajem prognozowane są niewielkie opady deszczu. Wiatr ponownie zmieni kierunek - tym razem na południowo-zachodni, a jego prędkość wzrośnie do 6 m/s.

4.6 средний рейтинг из 5 на основе 79 оценок