When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.
Wiadomości o pogodzie w Polsce i na świecie
Pogoda w twoim mieście

Pogoda w Polsce na 28.05.2020

T
27 maja 2020, 14:30

Prognoza pogody na czwartek

Pogoda w Polsce na 28.05.2020

28 maja, podobnie jak w dniach poprzednich, pogoda nie będzie rozpieszczać komfortową i wiosenną aurą. Dzień, który rozpocznie się o godz. 4:23 potrwa 16 godz. i 19 min., a zakończy się o godz. 20:42 czyli o 2 minuty później niż dzień wcześniej.

Rano i popołudniu

Chmury w tym dniu będą przeplatać się ze Słońcem, a poziom wilgotności w ciągu dnia będzie wahał się w granicach 65-75%. Ciśnienie atmosferyczne w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i w ciągu dnia będzie spadało. Natomiast kierunek wiatru w ciągu dnia będzie pozostawał niezmienny - północno-zachodni, a jego prędkość maksymalnie będzie wynosić 5 m/s.

Jak w dniu poprzednim, Polska znajdzie pod wpływem dość chłodnej masy powietrza. W pierwszej połowie dnia będzie chłodno - maksymalnie 10 ℃, jednak przed południem zacznie się ocieplać. W południe w Warszawie przewiduje się maksymalnie 18 ℃, w Krakowie maksymalnie będzie 20 ℃, natomiast w Gdańsku najprawdopodobniej termometr nie wskaże więcej niż 15 ℃.

W nocy

Nocne temperatury również nie będą wysokie - maksymalnie osiągną 16 ℃, a pogoda nie będzie bardzo komfortowa, ponieważ od czasu do czasu spodziewane są opady deszczu. Przewidywane jest również zmienne zachmurzenie i północny wiatr o prędkości 7 m/s.

4.9 средний рейтинг из 5 на основе 73 оценок