When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.
Wiadomości o pogodzie w Polsce i na świecie
Pogoda w twoim mieście

Jaka będzie pogoda w sierpniu 2018 roku

T
31 lipca 2018, 15:08

Prognoza pogody na sierpień 2018

Jaka będzie pogoda w sierpniu 2018 roku

Trudne warunki klimatyczne wstrząsnęły nerwami Polaków w pierwszych dwóch miesiącach lata. Nagłe załamanie pogody i śnieg w Tatrach zepsuły nie jeden weekend i długo oczekiwane wakacje. Niekorzystne warunki meteorologiczne dla Polski nie są rzadkością. Przecież co roku przez Europę wędruje około 40 cyklonów i antycyklonów.

Jaka będzie pogoda w sierpniu

Amerykańscy klimatolodzy zapewniają nas, że sierpień okaże się łagodniejszy i cieplejszy niż lipiec. Kurtki wiatrówki odkładamy do września, choć niewykluczone, że będą potrzebne pod koniec miesiąca. Według prognoz długoterminowych, pogoda w sierpniu będzie stabilna. Dlatego lepiej zaplanować wakacje na ten miesiąc. Pogoda będzie przyjemna, ale tropikalne upały nie są spodziewane. Słonecznej aurze sierpnia będą towarzyszyć burzowe i deszczowe dnie, ale znacznie rzadziej niż w lipcu. Temperatura powietrza wzrośnie, słupki rtęci będą wahały się w granicach +24... +32ºС.

Jaka będzie pogoda w sierpniu 2018 roku

Lato 2018 będzie długie, a zimne dni nie nadejdą wkrótce, chociaż pod koniec sierpnia oczekiwane jest chłodzenie. Najwyższe temperatury czekają na nas na początku miesiąca do +32°C.

Stopniowo, bliżej jesieni, temperatura powietrza zacznie spadać do +24...+27°C.

Deszczowa pogoda nawiedzi kraj w środku i na końcu miesiąca. Największa ilość opadów spadnie w rejonach górskich.

5 средний рейтинг из 5 на основе 51 оценок